Сьогодні Асоціація та Державна екологічна інспекція підписали меморандум про співробітництво, що дозволить посилити зусилля у напрямках реалізації державної політики із здійснення нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, сприяння європейській інтеграції України, зокрема реалізації принципів водної рамкової Директиви ЄС 2000/60/ЄС та Стратегії ЄС для Дунайського регіону, реалізувати спільні проекти.
Наразі в Україні триває процес децентралізації, змінюються адміністративно територіальні одиниці, органи місцевого самоврядування отримують більші права та обов’язки, на них покладаються все більше повноважень у тому числі з питань охорони навколишнього природного середовища. Останнім часом у Дунайському регіоні все більш гостро стає питання щодо порушення природоохоронного законодавства, більшість порушень пов’язана з нераціональним використанням земель, водних ресурсів, поводження з відходами та скидом забруднених стічних вод.
Лише налагоджений діалог, спільна робота уповноважених органів державної влади та місцевого самоврядування у напрямку реалізації державної політики із здійснення нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища може надати свої певні результати.
В рамках меморандуму про співпрацю Асоціація виступає, як уповноважений представник органів місцевого самоврядування з питань взаємодії та співпраці у вищезазначених питаннях. Сторони меморандуму спільними зусиллями зможуть призупиняти порушення екологічного законодавства, підвищувати обізнаність та екосвідомість новостворених громад.
Співпраця в рамках Меморандуму позитивно вплине на підвищення ефективності діяльності Держекоінспекції та органів місцевого самоврядування Дунайського регіону у питаннях екологічної безпеки, реагування на порушення екологічного законодавства та збереження навколишнього Природного середовища.